Nosework-tuomarit

 

Yhdistyksen hyväksymät tuomarit ovat yhdistyksen jäseniä ja käyneet yhdistyksen tuomarikoulutuksen.  Ensimmäinen tuomarikoulutus antaa oikeudet 1-luokan kokeiden tuomarointiin.  Oikeudet 2- ja 3-luokan kokeisiin saa jatkokoulutuksen kautta.  

Tulevista tuomarikoulutuksista ilmoitamme näillä sivuilla sekä yhdistyksen facebook-sivulla.

PaikkakuntaNimiSähköpostiOikeudet luokkaan 1Oikeudet luokkaan 2Oikeudet luokkaan 3
EspooStewart Patrickk9.trainer@outlook.comkylläkylläkyllä
EspooHellsten Miiramiira@heiluvahanta.fikylläkylläkyllä
JyväskyläLaasanen Marimari@kshomekoirapalvelu.fikylläkylläkyllä
JyväskyläKinnunen Ellielli@haukkuvaara.fikylläkylläkyllä
KalajokiPasanen Heidiheidi.pasanen@kotinet.comkylläkylläkyllä
KirkkonummiPussinen Timotimppapus@me.comkylläkylläkyllä
KokkolaBerg Päivipaivi.berg@kpedu.fikylläkylläkyllä
KuopioSirviö Minnataa_vi@Hotmail.comkylläkylläkyllä
NummelaJuselius Tuijatuija.juselius@dokkia.fikylläeiei
NummelaJussinheimo Erkkuerkkujussinh@gmail.comkylläeiei
OuluSulkala Katjakatjasulkala@gmail.comkylläkylläkyllä
RovaniemiAlamommo Pekkapekka.alamommo@gmail.comkylläkylläkyllä
SipooRomppainen Päivipaivi@jobsfordogs.fikylläeiei
TampereKnuutinen Jennnahometutka@gmail.comkylläeiei
TurkuForsman Elisaelisaforsman@gmail.comkylläeiei
TurkuKorhonen Tainakor.taina@gmail.comkylläkylläkyllä
VuokattiHeikkinen Nooranoorankoulutuspalvelut@gmail.comkylläkylläkyllä